Stylizacja do pracy – długa spódnica

Strój do pracy czasami obarczony jest konkretnymi wymogami. Dress code zobowiązuje pracownika do określonych kanonów. Nawet, jeżeli dress code w miejscu prac nie istnieje, to jest taki niepisany kodeks estetyki zawodowej, który mówi, iż warto postawić na schludny wizerunek, ponieważ pracownik jest wizytówką danej firmy.

Należy też pamiętać, iż pierwsze wrażenie o drugim człowieku opiera się o informację pozyskaną przez narząd wzroku. A więc powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, staje się życiową prawdą. Kobieta w miejscu pracy może postawić na klasyczne rozwiązania. Te zawsze się sprawdzą. Na awangardę i nutę szaleństwa przyjdzie czas w życiu prywatnym.

Kobiecość niejedno ma imię

Warto więc stawiać na stonowane kolory. Kobieco, ale bez pierwiastka wyzywającego. W takim ujęciu warto także dostosować długość sukienki lub spódnicy, ale nie odkryć zbyt wiele. Może to mieć negatywny odbiór. Długa spódnica będzie więc rozwiązaniem optymalnym. Jest mnóstwo okazji, podczas których kobieta może pokazać swoje wdzięki lub poszaleć ze stylizacją. W miejscu pracy jednak może się to nie sprawdzić, a co gorsza przynieść skutek przeciwny od zamierzonego.

Długa spódnica w damskiej szafie. To się sprawdza!

Długa spódnica jest idealnym pomysłem także poza miejscem pracy. Szczególnie jesienią lub zimą, gdy pogoda zobowiązuje do okrywania ciała i ochrony go przed zimnem dłuższe spódnice z ciepłych tkanin są doskonałą propozycją. Wtedy można, mimo pogody korzystać z uroku spacerów. Letnią porą można stawiać na stylizację, w której długa spódnica jest uszyta z przewiewnych tkanin. Takie zapewnią ochronę przed nadmiernym słońcem, ale nie doprowadzą do przegrzania.

Długie spódnice już kolejny sezon pokazują, iż kobiety w nich gustują i chętnie po nie sięgają. Warto przejrzeć zawartość swojej szafy, aby sprawdzić czy jest się gotowym na różnego typu warunki atmosferyczne, które wymagają adekwatnej do nich odzieży. A jak wiadomo kobieta lubi być przygotowana na wszelkie okoliczności, dlatego zawartość jej szafy także jest bardzo różnorodna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *